Zapowiedź - Harry Potter and Goblet of Fire
SS-NG #33 wakacje 2005
10


Grzegorz "Gregorious" Kozak
PRODUCENT: Electronic Arts/Warner Bros. IE  WYDAWCA: Electronic Arts  GATUNEK: akcja  WWW
    Harry Potter, postać uwielbiana, a wręcz ubóstwiana przez całe zastępy młodych ludzi, niedługo po raz czwarty zagości na ekranach kin. Dlaczego pisze o małym czarodzieju jako bohaterze filmowym a nie książkowym? Ponieważ najnowsza produkcja EA Games bazuje właśnie na wydarzeniach przedstawionych w nadchodzącym filmie HARRY POTTER PORTER CZARA OGNIA (oczywiście na książce też, ale licencja jest filmowa).
Angielski tytuł brzmi HARRY POTTER AND GOBLET OF FIRE i tak samo nazywać będzie się gra. To już piąty tytuł, w którym możemy się wcielić w wirtualne alter ego Harrego. Mieliśmy trzy platformówki przedstawiające wydarzenia z kolejnych filmów, a także trafiły się wyścigi. Najnowsza produkcja znów będzie platformówką, która nawiąże do wydarzeń przedstawionych w filmie. Bohaterowie wykreowani przez JK Rowling nieuchronnie dorastają i powoli zostawiają za sobą dzieciństwo, a więc również gra stanie się bardziej poważną.Otrzymamy możliwość kontrolowania każdego z trójki bohaterów. Prócz Harrego będą to dobrze znani Ron i Hermiona (wypasione imię), którzy razem wezmą udział w Turnieju Trójmagiczynm. Rywalizować będziemy z konkurencyjnymi do Hogwartu szkołami magicznymi, a mianowicie z przedstawicielami Durmstrangu i Beauxbatons. Twórcy skupili się tym razem na stworzeniu produktu skierowanego bardziej w stronę akcji niż główkowaniu. Jednak nadal potrzebne będzie wspomaganie się wszystkimi postaciami. Jeżeli znajdziecie dwóch znajomych, to pobawicie się we trójkę. W przeciwnym razie kontrolę nad pozostałymi bohaterami przejmie komputer i pobawimy się samotnie.
Prace nad grą trwają dobrze ponad rok i można być pewnym, że nie będzie to potworek stworzony specjalnie na premierę nowego filmu, jak to niestety bywa w przypadku wielu innych produkcji. Wyniki ich pracy mają być głównie widoczne w wykonaniu postaci, które staną się bardziej podobne do aktorskich odpowiedników. Zyska także animacja i ogólna oprawa. Nie będzie to już kreskówkowa gra dla dzieci, ale poważniejsza produkcja.Jak już wspominałem, akcja HARRY POTTER AND GOBLET OF FIRE rozgrywa się wokół Turnieju Trójmagicznego. Skoro jest turniej, to nie może zabraknąć konkurencji, w których możemy rywalizować.
Zmierzymy swe siły w walce ze smokiem, a także postaramy się uratować przyjaciół uwięzionych na dnie jeziora (które na pewno nie będzie wypełnione miłymi rybkami), a także wkroczymy do labiryntu, aby na końcu drogi zmierzyć się z Lordem Vaderem, tfu, Voldemortem. Na tym jednak nie koniec atrakcji czekających na nas podczas gry. Otrzymamy możliwość beztroskiego zwiedzania Hogwartu i otaczających go lasów. Zaliczymy w ten sposób kolejne zadania, które pozwolą nam zdobyć karty czarodziejów i bestii oraz kolejne ożywione fasolki Bertiego Botta.
Ponieważ nasi bohaterowie są czarodziejami, nie może zabraknąć czarowania. System czarów będzie różnił się od znanego z poprzednich gier. Teraz otrzymamy możliwość łączenia czarów w pewnego rodzaju combosy, których efekt będzie bardziej zabójczy niż w przypadku pojedynczych zaklęć.Oczywiście będziemy mogli, a nawet musieli wykorzystywać moce całej trójki bohaterów w celu pokonania przeciwników. Sprawi to, że współdziałanie nie będzie jedynie dodatkiem, ale elementem, który trzeba wykorzystywać podczas gry.
HARRY POTTER AND GOBLET OF FIRE jest grą, której popularność wiąże się bezpośrednio z nadchodzącym filmem i ilością sprzedanych książek. Liczba fanów Harrego na całym świecie na pewno zapewni sukces gry, bez znaczenia czy będzie dobra czy też okaże się totalnym nieporozumieniem. Aby jak najbardziej nabić kaskę na koncie, EA Games szykuje wersje na praktycznie każdą dostępną platformę. Zespół pracujący nad wersją na PS2 odpowiada także za to, co zobaczymy na PC. Poza tym gra zawita na PSP, wykorzystując możliwość gry sieciowej, a także na GBA i NDS, gdzie będzie raczej grą RPG. Oczywiście posiadacze Xboxów oraz NGC też nie zostali pominięci. Jak widać włodarze EA znają się na robieniu pieniędzy i nie odpuszczają sobie żadnego z poletek komputerowej rozrywki.Czy będzie to gniot wyprodukowany aby nachapać się jak najwięcej zer na koncie czy fachowa produkcja sprawdzimy już pod koniec tego roku.
Zapowiedź - Harry Potter and Goblet of Fire
SS-NG #33 wakacje 2005
10