Zapowiedź - Phantasy Star Universe
SS-NG #33 wakacje 2005
15


Grzegorz "Gregorious" Kozak
PRODUCENT: Sega  WYDAWCA: Sega  GATUNEK: Action RPG  WWW
    Sega szykuje kolejną odsłonę serii PHANTASY STAR, a mianowicie PHANTASY STAR UNIVERSE, która już na początku przyszłego roku ucieszy użytkowników PS2 i PC.
Najnowsza część będzie całkowicie nową produkcją ze świeżą fabułą, posiadającą kilka nawiązań do wydarzeń z poprzedniej części. Głównym bohaterem będzie Ethan Weber, którego głównym zadaniem będzie uratowanie siostry. W tym celu zwiedzi trzy planety w systemie planetarnym Gurhal. Napotka mnóstwo bardzo interesujących postaci, które będzie mógł zaprosić do drużyny, aby wspólnie stawić czoła przygodzie. Drużyna będzie mogła liczy w sumie trzech członków. Czy to dużo czy mało, to już pozostawię ocenie każdego z przyszłych graczy.Poprzednia części PHANTASY STAR miała podtytuł ONLINE i także w PSU nie zabraknie rozgrywki sieciowej, ale nie będzie ona na pierwszym miejscu. Pojawi się tu możliwość samotnej zabawy, która na pewno ucieszy każdego niemającego możliwości gry w sieci. PSU należy do bardzo popularnego gatunku Action RPG. Całość przedstawiona jest w bardzo ładnie wykonanej oprawie. Oczywiście mamy tu pełny trójwymiar. Oglądając dostępne w sieci filmy można naprawdę wpaść w podziw. Grafika jest bardzo kolorowa, animacje bardzo płynne, a efekty powinny zadowolić każdego.Bohater dzierżąc w łapce dość efektywnie wyglądający oręż będzie mógł wykonywać dwa rodzaje ataków. Łącząc atak lekki z mocnym otrzymamy różnego rodzaju kombinacje. Dwa ataki nie jest liczbą porażającą, ale na pewno wystarczy, a graczom ułatwi walkę bez niepotrzebnych komplikacji. Walka będzie bardzo dynamiczna, a przeciwnicy mają być całkowicie nowi w porównaniu do tych znanych z PSO. Podczas przygody spotkamy przeciwników naprawdę robiących wrażenie. Walka ze smokiem na pewno będzie pewnym wyzwaniem. System walki został zaczerpnięty wprost z sieciowego tytułu.
Jak już wspomniałem będziemy mogli wspomagać się dwoma sterowanymi przez komputer kompanami. W porównaniu z klasycznym tytułami PHANTASY STAR jest to dość skromna liczba, ale to nie koniec zmian. Gra jest rozgrywana w czasie rzeczywistym, co na pewno będzie bardziej dynamiczne w porównaniu z grą turową. Nasza drużyna zwiedzi bardzo różne miejsca.

Od jaskini poprzez rozległe otwarte tereny, aż do futurystycznych miast. Ponieważ nie sterujemy tylko jednym bohaterem bardzo ważnym elementem jest SI, która musi czuwać, aby pomocnicy nimi byli, a nie stali się przeszkadzaczami. Jednak z tego, co można zobaczyć na filmach pochodzących z gry, powinno być z tym elementem bardzo dobrze.Choć PHANTASY STAR UNIVERSE jest ukłonem w stronę pojedynczego gracza, to nie zabraknie trybu online. Akcja części sieciowej rozgrywać będzie się na krótko po wydarzeniach przedstawionych w trybie offline. Informacje na temat zawartości trybu gry dla wielu graczy są na razie mocno strzeżone, ale możemy być pewni, że otrzymamy możliwość bardzo dużego wpływu na wygląd naszej postaci. Taka daleko idąca customizacja wykluczy ciągle powtarzające się postaci, jakie spotykamy grając w sieciowe produkcje. Jak już przygotujemy nasze alter ego i wkroczymy do wirtualnego świata PHU będziemy mogli połączyć siły z trójką znajomych. Czteroosobową drużyną stawimy czoła atrakcjom, jakie będą czekać na bohaterów w trybie online.PHANTASY STAR UNIVERSE przygotowywana jest na komputery stacjonarne jak i na PS2. Różnice miedzy obiema wersjami będą oczywiste, choć jedynie w kwestii oprawy. Właściciele PCtów otrzymają oczywiście bardziej wyraźne tekstury i grafikę w wyższej rozdzielczości. Jednak właściciele konsoli Sony nie będą musieli się męczyć z jakimś potworkiem graficznym i także grafika na PS2 ucieszy oko. Wszyscy fani gier PHANTASY STAR na pewno będą zadowoleni z nadchodzącej produkcji Segi.
Zapowiedź - Phantasy Star Universe
SS-NG #33 wakacje 2005
15