Wyłowione z Sieci - Gry PC
SS-NG #33 wakacje 2005
3


Kuba "kYuba" Bujakowski


  WORLD OF WARCRAFT

  DODATEK DO WOW (PRAWIE) OFICJALNIE POTWIERDZONY


Źródło: Wirtualne Imperium Gier (gry.wp.pl)
Nie wprost, jednak doczekaliśmy się jakkolwiek wiarygodnego potwierdzenia planowania wydania dodatku do World Of Warcraft. W poście wystosowanym na oficjalnym forum gry Shane Dabiri, główny producent WoW, w jednym zdaniu potwierdza prace nad rozszerzeniem.
Niestety, brak jest jakichkolwiek szczegółów odnośnie tytułu, daty premiery czy zawartości i zmianach, jakie add-on będzie za sobą niósł. Jak obiecał Dabiri, szczegóły zostaną zdradzone tak szybko, jak to będzie możliwe… miejmy nadzieję.

  MONOLITH ZWALNIA PRACOWNIKÓW


Źródło: GryOnLine.pl
Ostatnie „przejęcie” The Matrix Online przez korporację Sony Online Entertainment nie mogło niestety nie odbić się na producencie wspomnianej gry, zespole Monolith Productions. Swoiste wyjście tego studia z segmentu produkcji MMORPG oznaczało bowiem koniec pracy dla osiemdziesięciu osób.
Według informacji podanych przez gazetę The Seattle Times, przynajmniej dwudziestu pięciu ludziom zwolnionym z Monolith, firma Sony Online Entertainment przedstawiła propozycję pracy pod swoimi skrzydłami. Wszyscy mieliby się oczywiście zajmować dalszym rozwojem The Matrix Online, a także zapewnianiem wsparcia dla aktywnych subskrybentów


  BLOODRAYNE 2

  TOP 10 W WIELKIEJ BRYTANI


Oto lista 10 najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii w mijającym miesiącu:

1. Grand Theft Auto: San Andreas (Take 2 Interactive)
2. Guild Wars (NCSoft)
3. The Sims 2: University (Electronic Arts)
4. World of WarCraft (Vivendi Universal)
5. The Sims 2 (Electronic Arts)
6. Football Manager 2005 (SEGA)
7. Championship Manager 5 (Eidos)
8. Half-Life 2 (Vivendi Universal)
9. Imperial Glory (Eidos)
10. Empire Earth II (Vivendi Universal)

  POCZATEK KONCA ATARI?


Źródło: GryOnLine.pl
Opublikowane ostatnio wyniki finansowe firmy Atari wyraźnie wskazują, że z tą uznaną marką nie dzieje się nic dobrego. W ostatnim, czwartym kwartale roku finansowego koncern zanotował straty rzędu 9.1 miliona dolarów. Co prawda, suma ta prezentuje się o wiele lepiej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (wówczas straty sięgnęły 17 milionów dolarów), ale nadal nie wróżą one zbyt dobrze pozycji firmy na rynku gier video. Najlepszym dowodem na to jest zresztą komentarz Diany Barker, odpowiedzialnej za finanse koncernu: „Kiedy przestaniemy rzucać sobie kłody pod nogi... Atari będzie spektakularną firmą.”
Czy czarne chmury, jakie zebrały się nad Atari, rzeczywiście mogą doprowadzić do upadku firmy? Analitycy są zgodni: Tak. Dwa największe tytuły, jakie koncern zamierza opublikować już wkrótce (MARK ECKO’S GETTING UP: CONTENTS UNDER PREASSURE oraz THE MATRIX: PATH OF NEO) są praktycznie nieobecne na ustach graczy. Dodatkowym minusem jest słaba jakość produktów firmy, czego najlepszym dowodem stała się gra ENTER THE MATRIX– sprzedaż na poziomie 2.5 miliona kopii w pierwszym miesiącu była głównie wynikiem dużej popularności filmów. Kolejny produkt bazujący na uznanej marce – THE MATRIX ONLINE – znalazł od marca bieżącego roku zaledwie 43.100 nabywców i niewykluczone, że z THE MATRIX: PATH OF NEO będzie jeszcze gorzej.
  VAN DIESEL ZAGRA W FILMIE HITMAN


Źródło: Wirtualne Imperium Gier (gry.wp.pl)
Kiedy na ekrany kin wchodził pierwszy film MORTAL KOMBAT, adaptacja gry na obraz kinowy była nowością. Po kilku latach filmów inspirowanych programami komputerowymi jest coraz więcej, a wytwórnia 20th Century Fox zapowiedziała właśnie kolejny z nich.
Tym razem padło na serię gier firmy Eidos zatytułowanych HITMAN, opowiadających losy zabójcy, Agenta 47. Rolę głównego bohatera zagra Vin Diesel, znany z takich obrazów, jak xXx, The Chronicles of Riddick czy ostatniego Pacyfikatora. Niestety, nieznane są szczegóły odnośnie fabuły, pozostałej obsady czy też przybliżonej daty premiery obrazu.

  BEDZIE DRUGI DODATEK DO SETTLERS 5


Źródło: GryOnLine.pl
Posiadacze gry strategicznej pt. THE SETTLERS: HERITAGE OF KINGS nie są skazani wyłącznie na zabawę z podstawową wersją tej pozycji, ponieważ developerzy z niemieckiej firmy Blue Byte wypuścili także oficjalne rozszerzenie, noszące podtytuł Nebula Realm. Programiści zza naszej zachodniej granicy nie zamierzają jednak na tym poprzestać, bowiem już szykują kolejny dodatek do „Osadników”.
Pełna nazwa nadchodzącego produktu brzmi THE SETTLERS: HERITAGE OF KINGS – LEGENDS, a komercyjna premiera nastąpić ma ponoć we wrześniu bieżącego roku. Do dyspozycji użytkowników autorzy oddadzą np. cztery rozbudowane kampanie oraz szereg całkowicie nowych misji zarówno dla trybu jednoosobowego, jak i dla opcji multiplayer. Ponadto twórcy chcą przygotować usprawniony edytor map i wprowadzić nigdzie nie pokazywany wcześniej typ krajobrazu – dość charakterystyczną scenerię nadmorską

  BLOODRAYNE 2 – NEGOCJACJE W SPRAWIE ŚWIATOWEJ PREMIERY


Źródło: CdProjekt.info
Firma CD Projekt poinformowała, że w związku ze zmianami licencyjnymi dotyczącymi gry BLOODRAYNE 2 na Zachodzie, proces lokalizacji tytułu, a co za tym idzie premiera w kraju i na świecie, zostają zawieszone. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

  DARMOWE ROZSZERZENIE DO RAINBOW SIX 3


Źródło: GryOnLine.pl
Koncern UbiSoft przygotował miłą niespodziankę dla licznej rzeszy zwolenników gry Tom Clancy’s Rainbow Six 3: Raven Shield. Jest nią rozszerzenie o nazwie Iron Wrath, które można ściągnąć za darmo z Internetu.
W Iron Wrath użytkownicy gry znajdą sześć nowych, oddanych z dużą dbałością o szczegóły broni (w tym strzelbę MK3 Auto SG Jackhammer), składającą się z siedmiu misji kampanię (eliminacja terrorystów w krajach Europy Wschodniej), oraz pięć premierowych trybów rozgrywki multiplayer (Virus Upload, Gas Alert), wspomaganych przez piętnaście map. Dla wielbicieli poprzednich odsłon gry przygotowano również trzy dodatkowe scenariusze z Rainbow Six, Rogue Spear i Eagle Watch, które korzystają z możliwości dzisiejszych technologii.


  TONY TOUGH 2

  DRUGI TONY TOUGH OPÓŹNIONY


Źródło: GryOnLine.pl
Dotychczas ojcowie przygodówki, zatytułowanej Tony Tough 2: A Rake’s Progress, twierdzili, że ukończą tworzenie tej pozycji w trakcie obecnego lata. Jednak wraz z „odpaleniem” oficjalnej internetowej witryny niniejszej gry developerzy podzielili się z nami swoimi nowymi planami.
Otóż zgodnie z aktualnymi założeniami omawiany produkt zadebiutować ma komercyjnie w czwartym kwartale 2005 roku, więc cierpliwość entuzjastów wirtualnych zabaw detektywistycznych musi zostać wystawiona na próbę. Niemniej jednak użytkownicy powinni wybaczyć autorom opóźnienie, ponieważ wszystko dzieje się w imię szczegółowego dopracowania całości.

  INTERNETOWE IMPREIUM IGN WKRÓTCE ZMIENI WŁAŚCICIELA?


Źródło: GryOnLine.pl
Dwudziestotrzymilionową liczbę unikalnych użytkowników zanotował ostatnio w skali miesiąca znany amerykański portal o nazwie IGN. Ta elektroniczno-rozrywkowa instytucja działa de facto już od dziesięciu lat i według redakcji renomowanej gazety New York Post zostanie niebawem wystawiona na sprzedaż.
Przyszła transakcja miałaby opiewać na kwotę w granicach 850 milionów USD, co byłoby dość ciekawe z uwagi na to, że w 2003 roku obecny właściciel marki IGN nabył ją za 26 milionów USD. Przypomnijmy, iż teraz swoiste internetowe imperium obejmuje również takie strony, jak: GameSpy (tematyka gier ogółem), TeamXbox (rodzina konsol Xbox), Voodoo Extreme (software i hardware), FilePlanet (elektroniczna dystrybucja plików) i Rotten Tomatoes (film).
Wyłowione z Sieci - Gry PC
SS-NG #33 wakacje 2005
3