Wyłowione z Sieci - Hi-Tech
SS-NG #33 wakacje 2005
5


Marek "mmxY2k" Szendzielorz
  Zdrowie na bieżąco


W londyńskim Imperial College powstał plaster, który monitoruje stan zdrowia noszącej go osoby. Plaster sprawdza temperaturę ciała, ciśnienie krwi i poziom glukozy. Dane przesyłane są do komputera. Jeśli zauważone zostały jakiekolwiek nieprawidłowości, są one wyróżnione.
Testy nowej technologii rozpoczną się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.
"Cyfrowy plaster" o wymiarach 3 na 5 milimetrów zawiera układ scalony, na którym znajdują się odpowiednie czujniki. Zbierają one informacji na temat aktywności elektrycznej serca. Inne czujniki sprawdzają temperaturę i poziom cukru we krwi. Dane za pośrednictwem telefonu komórkowego lub PDA przesyłane są do komputera, który dokonuje ich analizy. Maszyna jest też w stanie wykryć odchylenia od normy i wzorców.
źródło : chip.pl

  Powstał nowy język komputerowy


Naukowcy z organizacji BOFFS poinformowali, że ukończony został nowy język komputerowy przypominający myślenie ludzkiego mózgu. Głównym atutem nowego języka jest możliwość wyciągania wniosków z konsekwencji, jakie powstaną w wyniku uruchomionego kodu. Komputer będzie w stanie zanalizować kod i zdecydować czy go uruchomić czy nie. Oczywiście w chwili obecnej język ten jest strasznie ubogi jednakże w przyszłości może dać niewyobrażalne efekty. Ale czy rzeczywiście idziemy w dobrą stronę, aby komputery zaczynały podejmować za nas decyzje?
źródło : tweak.pl


  Dźwiękoszczelny pokój Yamaha

  „Ekologiczne” doładowanie baterii telefonu


Firma Soldius zaprezentowała przenośną ładowarkę do telefonów komórkowych, która wykorzystuje energię słoneczną. Jak podaje producent, aby naładować baterię do pełna wystarczą dwie lub trzy godziny słonecznej pogody. Soldius1 wykorzystuje technologię Maximum Solar Power Tracking i jest kompatybilne z większością telefonów Motoroli, Nokii, Samsunga, Siemensa i Sony Ericsson. W tym momencie ładowarka współpracuje tylko z bateriami telefonów komórkowych, ale producent zapowiada w przyszłości rozszerzenie funkcjonalności urządzenia także na baterie PDA i do iPoda.
źródło : benchmark.pl

  Moda na dźwiękoszczelne pokoje Yamaha


"Dźwiękoszczelny pokój do elektronicznej rozrywki" to doskonały sposób na odizolowanie się od świata zewnętrznego podczas grania w ukochany tytuł. Od tej pory nie musimy się już przejmować sąsiadami, czy też śpiącym za ścianą dzieckiem...
Wszystkim audiofilom, którzy do tej pory nie mogli w pełni cieszyć się ścieżką dźwiękową swojego ulubionego tytułu, z pomocą przyszła firma Yamaha, która rozpoczęła sprzedaż "dźwiękoszczelnego pokoju do elektronicznej rozrywki". Pokoik o którym mowa, ma w środku ok. 2.5 metra kwadratowego powierzchni, co z pewnością okaże się powierzchnią wystarczającą do umieszczenia tam komputera, konsoli, telewizora i dobrego sprzętu nagłaśniającego.
Pokój wysposażony jest w dwa gniazdka do podłączenia urządzeń elektrycznych, możliwość regulacji temperatury z pomocą wewnętrznego wentylatora, ewentualnie opcjonalne okna i oczywiście ... wewnętrzny zamek, który pozwoli do minimum ograniczyć ingerencję ze strony otoczenia. "Pokój gracza" rozprowadzany jest w trzech kolorach, więc istnieje możliwość dopasowania go do stylistyki pokoju, w którym zostanie on umieszczony, oraz indywidualnych preferencji użytkownika.
źródło : onet.pl


  Ładowarka Soldius1


  Samsung SGH-E620 wprowadzony na rynek


Samsung poinformował o rozpoczęciu sprzedaży na rynku europejskim telefonu „Bluetooth Voice Recognition Phone - modelu SGH-E620, który umożliwia nawiązywanie połączeń za pomocą poleceń głosowych przy użyciu zestawu słuchawkowego Bluetooth.
Urządzenie wykorzystuje najnowsze rozwiązania techniczne do nawiązania połączenia z osobą, której imię lub nazwisko zostanie wypowiedziane do zestawu słuchawkowego Bluetooth, automatycznie przeszukując książkę telefoniczną aparatu komórkowego, znajdującego się w pewnej odległości od użytkownika.
SGH-E620 został wyposażony w technologię „niezależnego rozpoznawania mowy”, która umożliwia rozpoznawanie uniwersalne, niezależne od rodzaju głosu mówiącego. Telefon komunikuje się z użytkownikiem w 5 językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i włoskim.
Oprócz funkcjonalności Bluetooth, SGH-E620 ma udoskonaloną konstrukcję anteny wewnętrznej i jest wyposażony między innymi w aparat fotograficzny o rozdzielczości 1-ego megapiksela, wideotapetę, antybakteryjną powłokę ze srebra o nanometrowej grubości, funkcję zestawu głośnomówiącego oraz 64 dzwonki polifoniczne.
Uwagę zwraca szczególnie funkcja wideotapety, wyświetlająca ruchome obrazy przez 10-30 sekund za każdym razem, gdy włączany jest tryb gotowości aparatu, oraz chroniąca zdrowie srebrna powłoka nanometrowej grubości. Jest to pierwszy produkt na rynku europejskim wyposażony w nanometrowej grubości srebrną powłokę chroniącą zdrowie użytkowników.
źródło : wp.pl


  Epson EMP-760

  Epson przedstawia nowe projektory biznesowe


Nowe projektory biznesowe Epson EMP-760 i EMP-765 są przystosowane do pracy mobilnej. To przystosowanie ma wiele aspektów: są gotowe do pracy już po 7 sekundach od włączenia, zaś natychmiast po wyłączeniu są gotowe do dalszej podróży. Ważą tylko 1,8 kg, a więc nie obciążają bagażu. Ponadto, model EMP-765 jest przystosowany do pracy również w sieciach bezprzewodowych. Ten projektor nie potrzebuje do pracy nawet notebooka. Wystarczy zapisać dane na karcie pamięci lub na wymiennej pamięci USB (pen drive), włożyć moduł pamięci do gniazda i można zaczynać prezentację.
Projektory mogą pracować nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Już w odległości 2 metrów od powierzchni projekcyjnej można uzyskać obraz o przekątnej 60 cali. Żywotność lampy projekcyjnej wynosi w trybie ekonomicznym 3000 godzin, a jasność 2500 ANSI lumenów zapewnia doskonały obraz nawet w trudnych warunkach oświetlenia. Oba projektory, EMP-760 i EMP-765, mogą pracować w sieci, przy czym EMP-765 może dodatkowo pracować w sieciach bezprzewodowych WiFi. Przy zastosowaniu bezprzewodowej komunikacji projektor EMP-765 może wyświetlać zarówno prezentacje jak i projekty multimedialne (zdjęcia, filmy).
Zarówno w modelu EMP-760, jak i 765, zastosowano nowatorski system podwyższenia jasności poprzez specjalny system luster - E-TORL.
źródło : benchmark.pl

  Nowy telefon Siemens C75


Siemens zaprezentował nowy model C75. Jest to trójzakresowy telefon, o małych wymiarach, z kolorowym wyświetlaczem oraz wbudowanym aparatem cyfrowym o rozdzielczości VGA, z 5-krotnym zoomem cyfrowym.
Telefon C75 będzie dostępny w kolorach: „Palladium” (srebrno-antracytowy) i „Light Silver”.
Dnae techniczne C75 :

- aparat cyfrowy (640x480, zoom x5, video)
- pamięć: 10 MB
- GPRS class 10
- WAP 2.0
- słownik T9
- EMS
- MMS
- klient email
- polifonia: 40 głosów

źródło : wp.pl


  Siemens C75

  Zdrożeją płyty DVD


Smutna wiadomość dla wszystkich miłośników wypalania danych wszelakich na płytach DVD. W trzecim kwartale tego roku cena płyty zdrożeje nawet o 10%. Powodem podwyżki jest cały czas drożejąca ropa naftowa. Jak informuje serwis The Register, trzej najwięksi producenci tych płyt już podniosły ceny jednakże my odczujemy podwyżkę właśnie na początku 3 kwartału. Serwis dodaje także, że w tym roku ogólnie wyprodukowanych zostanie 3 miliardy płyt DVD natomiast w 2006 roku ich liczba wrośnie do 5 miliardów.
źródło : tweak.pl

  Pierwszy aparat


Gigabyte Communications, oddział Gigabyte Technology, ma zamiar zaprezentować w lipcu br. swój pierwszy telefon komórkowy - poinformował prezes firmy Stanley Jenq.
Telefon GSM Gigabyte'a będzie pełnił jednocześnie funkcję aparatu cyfrowego (matryca o rozdzielczości 1,3 megapiksela) oraz odtwarzacza muzyki MP3.
Gigabyte ma samodzielnie stworzyć oprogramowanie do nowej komórki - zapewnił Jenq. Użytkownicy aparatu otrzymają również dostęp do dodatkowych usług na stronie internetowej. Będą oni mogli pobrać do pamięci telefonu plany miast, informacje lokalne itp.
źródło : chip.pl


  Samsung SGH-E620

  Mauritius liderem


Mauritius, niewielkie państwo na Oceanie Indyjskim, będzie pierwszym krajem, którego każdy zakamarek zostanie podłączony do bezprzewodowego Internetu. Zamieszkiwane przez 1,2 miliona obywateli państwo liczy zaledwie 2000 kilometrów kwadratowych.
Sieć udostępni firma ADB Networks, która potraktuje ją jako pilotażową inwestycję dla budowy sieci w Afryce. Projekt wspiera rząd oraz takie firmy, jak Microsoft czy Oracle. W jego ramach 37 tysięcy obywateli kraju przejdzie przeszkolenie IT.
Bezprzewodowa sieć jest już w tej chwili dostępna na 60% powierzchni wyspy. Może z niej korzystać 70% jej mieszkańców. Do końca roku tej możliwości pozbawiony będzie jedynie co dziesiąty mieszkaniec Mauritiusu.
źródło : chip.pl


  Komórka Gigabyte Technology
Wyłowione z Sieci - Hi-Tech
SS-NG #33 wakacje 2005
5